De goede herder in Zandberg


De pastorietuin tegenover de pastorie en Mariakapel in het Zandberg (Borger Odoorn provincie Drenthe.  )biedt tegenwoordig een bijzondere beleving. Houtsnijder Edwin Dost zaagde een prachtige ‘goede herder‘ uit een oude Douglas spar die in de tuin stond. Een groep kleuters van de St. Josephschool en hun leerkracht bracht er op maandagochtend 13 mei na de schoolvakantie een bezoek aan. Met prachtig zonnig weer en de tuin in volle bloei.

De onderwijsactie met steun van de parochie wordt jaarlijks traditie.

 

Het manshoge houten kunstwerk van Dost staat met het gezicht naar het klaslokaal van de onderbouw van de St. Josephschool. Pastoor Jos Deuling is blij met het werk: ”De Herder wordt ‘s avonds en ’s nachts door een fraaie spot met zacht licht beschenen. Dag en nacht een blijvende herinnering in het dorp. Wakend over school, kerk en bewoners.’’

 

 

 Terug gaan