Logo

Parochie Heilig Kruis

Laatste nieuws

Win kaartjes voor de première van Franciscus – De Familiemusical

7 augustus 2026

Lees meer


Lezing voor de dag: 23 oktober 2026

Datum: 23 oktober 2026

Vrijdag in week 29 door het jaar

Vrije gedachtenis van de H. Johannes van Capestrano, priester
Johannes werd geboren in 1386 te Capestrano in de Abruzzen, Italië. Na zijn rechtenstudie te Perugia was hij enige tijd rechter. Later trad hij in bij de Orde der Minderbroeders en werd er priester gewijd. Onvermoeid doorkruiste hij op zijn apostolische tochten geheel Europa. Hij predikte veertig jaar lang dagelijks het Evangelie, waarbij hij veel mensen wist te bekeren. Johannes stichtte hospitalen, zette netwerken op voor sociaal werk, was een populaire biechtvader en een raadsman van diverse wereldlijke machthebbers. In 1455 was hij aalmoezenier van de christelijke legers die tegen de Turken optrokken. Door zijn aanstekelijke preken en zijn bijzonder charisma wist hij het moreel van de bijkans verslagen soldaten zo op te schroeven, dat de christenen in 1456 de Slag bij Belgrado wonnen, waardoor de stad werd gespaard. Johannes stierf in 1456 te Ilok in Kroatië. Paus Alexander VIII verklaarde hem in 1690 heilig.

Eerste lezing: Uit de brief van de heilige apostel Paulus aan de christenen van Efeze, 4, 1-6.
Broeders en zusters,
Ik, de gevangene in de Heer, vraag u met aandrang: leidt een leven dat beantwoordt aan de roeping die gij van God ontvangen hebt, in alle deemoed en zachtheid, in lankmoedigheid, liefdevol elkaar verdragend. Beijvert u de eenheid van de Geest te behouden door de band van de vrede: één lichaam en één Geest, zoals gij ook geroepen zijt tot een en dezelfde hoop waarvoor Gods roeping borg staat. Eén Heer, één geloof, één doop. Eén God en Vader van allen, die is boven allen, en met allen, en in allen.

Tussenzang: Ps. 24 (23), 1-2. 3-4ab. 5-6.

Antifoon: Dit is het geslacht dat zich richt tot de Heer,
dat staat voor het aanschijn van Jakobs God.

Aan God hoort de aarde en al wat er op is,
de aardschijf en al wat daar woont;
want Hij heeft haar op het water gegrondvest,
haar vastgelegd op de zee.

Wie zal beklimmen de berg van de Heer,
wie in zijn heiligdom staan?
Die rein is van handen en zuiver van hart,
zijn zinnen niet zet op wat kwaad is.

Hij zal door de Heer gezegend worden,
beloond door God, zijn Verlosser.
Zo doet het geslacht dat zich richt tot Hem,
dat staat voor het aanschijn van Jacobs God.

Alleluia: Kol. 3, 16a. 17c.
Alleluia. Het woord van Christus moge in volle rijkdom onder u wonen; dankt God de Vader door Hem. Alleluia.

Uit het heilig Evangelie van onze Heer Jezus Christus volgens Lucas, 12, 54-59.
In die tijd zei Jezus tot de menigte: Wanneer gij een wolk ziet opkomen uit het westen, dan zegt ge terstond: er komt regen: en zo gebeurt het ook. En wanneer ge ziet dat er een zuidenwind waait, zegt ge: het wordt gloeiend heet; en het gebeurt. Huichelaars! Van het beeld van land en lucht weet ge de juiste betekenis te bepalen, maar waarom dan niet van deze tijd? Hoe komt het dat ge niet uit uzelf de juiste gevolgtrekking maakt? Wanneer gij met uw tegenpartij naar de overheid gaat, doe dan onderweg nog moeite u van hem te bevrijden; anders zou hij u wel eens voor de rechter kunnen slepen; de rechter zal u aan de gerechtsdienaar overleveren en de gerechtsdienaar zal u in de gevangenis werpen. Ik zeg u: Ge zult er niet uitkomen, voordat ge tot de laatste cent betaald hebt.

Terug naar overzicht
Deel deze lezing van de dag: