20 mei 2020
De RK kerk hervat publieke kerkelijke vieringen vanaf 1 juni 2020. Uitreiking van de Heilige Communie bij de mis vanaf 14 juni. In gezamenlijkheid hebben de Nederlandse bisschoppen op 20 mei het protocol ‘Kerkelijk Leven op anderhalve meter’ vastgesteld. Via de bisdommen zijn per omgaande de pastorale teams en parochiebesturen hierover bericht. Dit bericht leest u hieronder.

Bericht over nieuw protocol bepaald voor de kerkelijke vieringen

Geachte priesters, diakens en pastoraal werk(st)ers in het basis- en categoriaal pastoraat,
Geachte parochiebesturen,

Door de bisschoppenconferentie is vandaag, 20 mei 2020, een nieuw protocol bepaald voor de kerkelijke vieringen.
Met ingang van 1 juni a.s. kunnen parochies en andere instellingen van de Rooms-Katholieke Kerk de publieke liturgievieringen hervatten.
In gezamenlijkheid hebben de Nederlandse bisschoppen het protocol 'Kerkelijk Leven op anderhalve meter' vastgesteld.

De bisschoppen zijn blij dat er weer perspectief is op het samen kunnen vieren van de Heilige Mis. Aanvankelijk met 30 en hopelijk vanaf 1 juli met 100 gelovigen per viering. U vindt het hele bericht en de bijhorende protocollen op de landelijke website RKKerk:
https://www.rkkerk.nl/protocol-voor-publieke-vieringen-in-de-r-k-kerk-vanaf-1-juni-uitreiking-heilige-communie-vanaf-14-juni/

 Met vriendelijke groet,
Lammert de Hoop
Pers en communicatie
Bisdom Groningen-Leeuwarden 

Nieuws

wo, sept 16, 2020 392
PATER HENK SCHUTEN Op 6 september 2020 is Pater Henk Schuten overleden. Klik hier voor het In Memoriam.
za, mei 23, 2020 781
20 mei 2020 De RK kerk hervat publieke kerkelijke vieringen vanaf 1 juni 2020. Uitreiking van de Heilige Communie bij de mis vanaf 14 juni. In gezamenlijkheid hebben de Nederlandse bisschoppen op 20...
di, apr 14, 2020 912
Paaswake in Stadskanaal ten tijde van de coronacrisis 2020. De grote Paaskaarsen zijn tijdens deze Paaswake gewijd voor de kerken in Kopstukken, Musselkanaal, Stadskanaal. Ter Apel en Zandberg. Klik...

Bisdom nieuws