Schrijf geschiedenis: een ongewone gewone dag

In deze ongewone tijden ziet jouw dag er anders uit dan normaal. Je gaat niet naar school of naar je werk of misschien wel, maar de kans is groot dat je leven er nu anders uit ziet. De Groninger Archieven roepen alle Groningers op om op maandag 20 april geschiedenis te schrijven. Beschrijf één dag uit jouw ongewoon dagelijks leven. Zo leggen we de uitzonderlijke dagelijkse bezigheden van nu vast voor later, als deze tijd (hopelijk) geschiedenis is.

Ik ben Wendy Kolkert, een stagiair bij de Groninger Archieven. Wij zijn bezig met een project voor de toekomstige geschiedenis: het verzamelen van materiaal over 20 april. Een ‘gewone’ dag in deze ongewone periode. In de kerken worden de gevolgen van de coronacrisis ook gevoeld: diensten kunnen niet meer gewoon worden gehouden, het ‘gemeente zijn’ zoals we gewend zijn moet nu in andere vormen gegoten worden. Ik ben zelf ook actief lid van een kerk, en bedacht me daarom dat juist ook kerken en gemeenteleden een waardevolle toevoeging zouden kunnen doen aan ons project.

De crisis waarin we nu verkeren zal later ongetwijfeld worden onderzocht door historici; daarom is het heel belangrijk dat we nu al beginnen met materiaal verzamelen. In de geschiedenis is vaak een groot tekort aan bronmateriaal wat het ‘gewone’ of ‘dagelijkse’ omschrijft, vooral uit buitengewone periodes. Wij zouden daarom graag van zoveel mogelijk Groningers iets ontvangen over maandag 20 april 2020. Dit mag van alles zijn; in tekstvorm, een foto, een video, een geluidsopname, een kunstwerk, een tekening, etcetera. Dit kan zowel via de post verstuurd worden als online ingeleverd worden. Alle precieze informatie over de actie is op de website te vinden, en inzendingen kunnen worden gedaan vanaf de bewuste maandag 20 april.

Wij zouden het heel erg waarderen als u informatie over dit project zou kunnen verspreiden; wellicht kunt u de link naar de website op uw eigen website delen, of op een facebookpagina of een whatsappgroep. Misschien heeft u zelfs ruimte voor een berichtje in een powerpoint voor de dienst begint? Dit zijn slechts enkele suggesties, u bent natuurlijk vrij om te besluiten of en hoe u eraan mee zou willen werken. Ik voeg hierbij de link naar de pagina: https://www.groningerarchieven.nl/actueel/nieuws/453-schrijf-geschiedenis-een-ongewone-gewone-dag

Wij wensen u en uw gemeente alle goeds,

Met vriendelijke groet,

Wendy Kolkert
Stagiair publieksactiviteiten
Groninger Archieven


 

Nieuws

zo, mei 17, 2020 72
Schrijf geschiedenis: een ongewone gewone dag In deze ongewone tijden ziet jouw dag er anders uit dan normaal. Je gaat niet naar school of naar je werk of misschien wel, maar de kans is groot dat je...
di, apr 14, 2020 94
Paaswake in Stadskanaal ten tijde van de coronacrisis 2020. De grote Paaskaarsen zijn tijdens deze Paaswake gewijd voor de kerken in Kopstukken, Musselkanaal, Stadskanaal. Ter Apel en Zandberg. Klik...

Bisdom nieuws