Katholieke kerken Zuidoost-Drenthe onderzoeken mogelijkheden voor de toekomst


Afstoten, herbestemmen, andere of aanvullende functies erbij? Welke toekomstmogelijkheden hebben de katholieke kerken in Zuidoost-Drenthe? Dat is de hamvraag die drie parochies in Zuidoost-Drenthe zich dit jaar mee bezig houden. In totaal gaat het om veertien locaties.

Vorige week bracht de Immanuel Parochie (met kerken in Coevorden, Steenwijksmoer, Weiteveen, Schoonebeek en Nieuw-Schoonebeek) naar buiten dat zij op korte termijn onderzoek gaat doen naar de vitaliteit van de kerken. De parochie Maria Hertogin van Drenthe (Barger-Compascuum, Emmer-Compascuum, Klazienaveen en Zwartemeer) is daar inmiddels al mee begonnen, laten pastoor Józef Okonek en Louis Veldhuis, lid van het parochiebestuur, weten.
“Net als de Immanuel Parochie zijn wij door het bisdom Groningen-Leeuwarden gevraagd om ons vastgoed te inventariseren op bezoek en gebruik”, aldus Veldhuis. “Ook is gevraagd welke toekomstmogelijkheden wij zelf zien.”

Voor meer informatie, lees het hele artikel:

link naar de artikel

 Terug gaan