Titus, held of heilige? in Slappeterp


Voor de Passiespelen ga je naar Tegelen en voor Soldaat van Oranje naar Katwijk aan Zee. Maar voor Titus, held of heilige? kun je nog eenmaal in het dorpshuis van Skingen/Slappeterp terecht en wel op elke vrijdag en zaterdag in juli en augustus.

Het gebeurt niet elke dag, dat een Friese boerenzoon heilig wordt verklaard. Het is de eerste keer na 2000 jaar! In een avondvullende theatervoorstelling met levensgrote poppen en muziek vertelt Peter Vermaat het levensverhaal van Titus Brandsma. In 1881 geboren op een boerderij in Ugoklooster (bij Bolsward), werd hij, precies 80 jaar geleden, in Dachau om het leven gebracht. Het is het verhaal van een kwetsbaar mens die overeind bleef te midden van het oorlogsgeweld. De geschiedenis van een praktisch ingestelde mysticus die oog had voor mensen in crisissituaties. De kroniek van een geleerde die journalisten motiveerde niet te buigen voor naziterreur. Deze houding leidde tot zijn dood, maar is inspirerend tot op de dag van vandaag.

Meer weten en reserveren? Zie: http://petervermaat.nl/voorstellingen.

Speeldata: Elke vrijdag en zaterdag in juli en augustus.
Locatie: Dorpshuis Op Healwei, gelegen tussen Skingen en Slappeterp.
Tijd: 20.30 – 22.00 uur.
Entree: € 15,=.
Reserveren wordt sterk aanbevolen. Daar we coronaveilig willen werken, is het aantal plaatsen beperkt.Terug gaan